Register FAQ

 Evet, First Bricks’ ten alacağınız tüm eğitimler ücretsizdir.

 

Eğitimler online sanal okulumuzda canlı ders anlatımı ve ödev takibi şeklinde yapılmaktadır.

Kayıt olmak için lütfen tıklayınız 

New Registration - First Bricks

Bu organizasyonda gönüllü olmak için en az 16 yaşında olmanız ve gönüllü olmak için aşağıdaki başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir: https://firstbricks.org/volunteer/

 Eğitim için PC ya da tablet bunlarda yoksa Telefon ve güçlü bir internete sahip olmanız yeterlidir.

Bunun değişik sebepleri olabilir tüm alanları doldurduğunuzdan emin olunuz. Hata yaptığınız veya yanlış doldurduğunuz alanlar genelde kırmızı bir renk ile size gösterilir. Tüm kontrolleri yaptıysanız ve hala hata almaya devam ediyorsanız bizim ile first.bricks@embracerelief.org e-posta adresinden irtibata geçiniz.

Sınıfınızı bulunduğunuz ülkede hangisi ise onu seçmelisiniz. Bu yıl bulunduğunuz ülkelere göre sınıf dağılımı yapılacaktır.

Kayıt ekranında sınıfınıza göre kaç adet ders seçebileceğiniz belirtilmiştir.

Kayıt sırasında sizi küçük bir teste yönlendiriyoruz. Bu teste göre alacağınız puan ile A1 ya da A2 veya bir üst seviye speaking sınıflarına kaydolacaksınız.

Kayıt esnasındaki yapılacak testte alacağınız puana göre sadece konuşma ve okuma ağırlıklı olan sınıflara yerleştirilirsiniz. Bu sınıflar klasik gramer ağırlıklı sınıflar olmayıp bol bol konuşma ve okuma çalışmaları yapabileceksiniz. Bu konuda anadili o dil ya da anadili gibi o dili konuşan eğitmenlerden ders alabileceksiniz.

Gerçek adınızı ya da online okulda size nasıl hitap edilmesini istediğiniz rumuzunuzu yazabilirsiniz.

Online bir okulda sağlıklı iletişim kuramadığımız her öğrenci maalesef derslere katılamıyor. Bu sebeple sizin ve velinizin irtibat numarası bizim için çok önemlidir.

Evet, her öğrenci için ayrı form doldurmalısınız.

Evet, her öğrenci için farklı bir e-mil adresi yazmalısınız. Her e-mail sizin okuldaki öğrenci numaranız gibidir ve bu benzersiz olmalıdır.

Evet, sadece dil dersi seçebilirsiniz. Diğer dersleri işaretlemeyerek devam ediniz. Form sizi yönlendirecektir.

Öğretmeniniz eğer ders seçme ekranında görüyorsanız seçebilirsiniz. Öğrenciler derslerini ve öğretmenlerini kendileri seçmektedir

18 Haziran 2023 - 13 Ağustos 2023Kayıt Zamanı
11 Eylül 2023 - 17 Eylül 2023Test Dersleri haftası
18.09.2023Okul Açılışı Ders Başlama
25 Eylül 2023 - 24 Aralık 20231. Dönem
25 Aralık 2023 - 01 Ocak 20241 hafta ara
2 Ocak 2024 - 10 Mart 20242. Dönem
11 Mart 2024 - 14 Nisan 2024Ara Tatil
15 Nisan 2024 - 2 Haziran 20243. Dönem
02.06.2024Okul Kapanışı

Derslerde yoklama alınmaktadır. Mazeretsiz 5 defa derse katılmadığınızda önce uyarı alır daha sonra o dersten kaydınız silinir.

Bu durumda bizimle https://firstbricks.org/online-school-support/ adresinden irtibata geçiniz. Yetkili arkadaşlarımız probleminize hızlıca çözüm bulacaklardır.

Dersler okul saatlerinin dışında planlanmaya çalışılmaktadır. Buna rağmen saat uyumlu değilse bizimle https://firstbricks.org/online-school-support/ adresinden irtibata geçiniz. Ders saati en uygun sınıfa yerleştirilmeye çalışılırsınız.

Hayır bize www.firstbricks.org/iletsim adresinden ulaşabilir ve düzeltme isteyebilirsiniz.

Dersler sınıf ve yaşa göre planlanmış size uygun dersler kayıt sayfanızda görüntülenmektedir. Kontenjanı dolan derslerin ise kayıt alımı otomatik kapanmakatadır.

Evet sadece tek ders alabilirsiniz bu Dil dersi de olabilir Matematik Fizik te olabilir seçmek istemediğiniz dersleri işaretlemeyiniz ve ileri tuşuna basarak diğer sayfaya geçiniz.

Onay mailiniz kontroller bittikten sonra genelde 24 saat içinde size gelmektedir lütfen spam klasörüne de bakınız 

Kayıt olduktan sonra, email adresinize kullanıcı adı ve şifreniz gönderilecektir. Bu kullanıcı adı ve şifreyle online okula giriş yaparak dersleri seçebilirsiniz. Nasıl yapılacağıyla ilgili videoyu izlemek için tıklayınız

Dersimize katılmadan önce, başarınızı değerlendirmek amacıyla aşağıdaki linkteki sınava girmeniz gerekmektedir: Sınav Linki için TIKLAYINIZ